Almanya Haritaları

Detailed map Almanya
Almanya haritasının gerçek boyutları 1000 X 1333 piksel, dosya boyutu (byte ile) - 321322. Haritaya veya bu linke tıklayarak açabilir, yazdırabilir veya indirebilirsiniz:: Haritasını aç: Almanya.
Map  Almanya
Almanya haritasının gerçek boyutları 759 X 1113 piksel, dosya boyutu (byte ile) - 353281. Haritaya veya bu linke tıklayarak açabilir, yazdırabilir veya indirebilirsiniz:: Haritasını aç: Almanya.
Detailed map Almanya
Almanya haritasının gerçek boyutları 1191 X 1683 piksel, dosya boyutu (byte ile) - 692785. Haritaya veya bu linke tıklayarak açabilir, yazdırabilir veya indirebilirsiniz:: Haritasını aç: Almanya.
Map  Almanya
Almanya haritasının gerçek boyutları 2100 X 2771 piksel, dosya boyutu (byte ile) - 1643466. Haritaya veya bu linke tıklayarak açabilir, yazdırabilir veya indirebilirsiniz:: Haritasını aç: Almanya.

Almanya Şehir ve Bölge Haritası

Almanya’da yapılacak daha çok şey
  Berlin, Avrupa'nın en büyük şehirlerinden biridir (nüfusu 3,4 milyon kişidir). Belki de, bu bölgedeki en şık ve sürekli değişen şehirlerden biridir. Berlin, 1990 yılından bu yana Almanya'nın başkenti seçildi. Ancak gerçekte şehir hala 2 bölümden oluşuyor. Berlin Duvarı çöktüğünde, Berlin Avrupa'nın müzik merkezlerinden biri haline geldi. Kent birçok müzisyeni ve sanatçıyı cezbetmeye devam ediyor. Kısa süre sonra kentte sayısız gözde restoran ve kulüp ortaya çıktı ve Berlin Avrupa'daki en şık üne kavuştu. Berlin duvarı. Yaklaşık 30 yıl boyunca Berlin vatandaşları Berlin Duvarı tarafından ayrıldı. Komünist Doğu ile kapitalist Batı arasında bir sınır olarak görev yapıyordu. Günümüzde, duvarın en büyük kısmı sökülmüştür, ancak bazen kaldırımdaki izleri hala görebilirsiniz. Bunlar, duvarın bulunduğu yerler. Berlin Duvarı 9 Kasım 1989'da yıkıldı. Bu simgesel olaydan 2 yıl sonra utanç verici inşaat hemen hemen yok edildi. Duvarın parçaları hediyelik eşya olarak satıldı. Günümüzde, Duvar kalıntıları hâlâ geçmiş olayları hatırlatıyor. East Side Gallery, Mühlenstraße'de bulunmaktadır. Bu, dünyanın dört bir yanından gelen sanatçılar tarafından boyanan 1200 …
Almanya’nın Benzersiz Yerleri

Goseck Circle

Serimizden “Gezegenin En Gizemli Yapıları”
  Alman Goseck kasabasında, 'Kreisgrabenanlage Goseck' olarak adlandırılan meraklı Neolitik bir dairesel hendek var. Bu, çapları yaklaşık 75 metre olan birkaç eşmerkezli hendekten oluşan bir gruptur ve yanı sıra özel yerlerdeki kapılarla desteklenen birer palizade halkasıdır. Sıradışı inşaat araştırmacılar tarafından oldukça yakın bir tarihte 1991'de keşfedildi. Araştırmacılar, bu arazideki bir uçuş sırasında buğday tarlasındaki tuhaf yuvarlak silueti fark ettiler.

Halle-Wittenberg Üniversitesi'nden Francoises Bertem tarafından 2002 yılında yapılan arkeolojik kazılar bu alandan başladı. Arkeologlar tarafından keşfedilen olağanüstü neolitik kompleks, bir zamanlar önemli ve kesin bir amaca sahiptir. Kompleksin astronomik yönü vardır, güney koridorları tam olarak gündoğumu ve gün batımını kış … Tümünü Oku

Schloss Lichtenstein

Serimizden “Dünyadaki En Ulaşılamaz Binalar”
  Almanya'daki dik ve büyüleyici Bavyera Alpleri'nden garip kale Lichtenstein'ı bulabilirsiniz. Kalenin yüksekliği yaklaşık 817 metre olan dik bir kaya zirvesinde yatıyor. Kalesi yer alan Honau tepesi, ülkenin en pitoresk ülkelerinden biri olarak kabul edilir. Erişilemeyen kayalar, inanılmaz derecede güzel ormanlarla dönüşümlü olarak geçiyor. İlk bakışta kayalık zirveye, eski kale'ye nasıl gideceğinizi pek tahmin edemezsiniz.

Bu benzersiz görme konukları önce dağlara dik merdiven basmak zorunda kaldıktan sonra dağ kenarında serpilmiş olan Hängebrücke'ye gitmek zorunda kaldılar. 13. yüzyılın başında kalenin bulunduğu yerde ilk savunma sistemi kuruldu. Uzun bir geçmişi boyunca kale iki kez tamamen yok edildi ve yeniden inşa edildi. 19. yüzyılın başında kale, av sahası olarak kullanan Kral I. Frederic'e aitti.

Tümünü Oku
Tüm benzersiz geziler Almanya
 

Almanya Gelenekleri

Güvenli Baglanti
Ana ofis
Weegschaalstraat 3, Eindhoven
5632 CW, Hollanda
+31 40 40 150 44


Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda
Copyright © 2002 - OrangeSmile Tours B.V. | Kamer van Koophandel KvK, The Netherlands, #17237018